Aktualności
Powiat Wejherowski najlepszy w Dysku Pomorskim2026-06-10
W słonecznej scenerii stadionu w Rumi odbyła się XVIII Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna „Dysk Pomorski”, która po raz pierwszy w historii została zorganizowana na terenie powiatu wejherowskiego. W zawodach nie zabrakło reprezentantów RKS Rumia, którzy dołożyli swoją cegiełkę do wielkiego sukcesu gospodarzy.
Najlepiej indywidualnie zaprezentował się Oskar Tomaszewski, który zwyciężył w biegu na 60 m U14 z wynikiem 8,20 s, zdobywając 1. miejsce.
Na podium stanęła również Jaśmina Czerwiec, zajmując 3. miejsce w biegu na 100 m U16 z czasem 12,87 s.
Bardzo dobrze spisała się także sztafeta szwedzka MIX U16 w składzie: Lea Kolasa, Piotr Pilecki, Jaśmina Czerwiec i Oskar Wrzałek. Nasza drużyna wywalczyła 2. miejsce z wynikiem 2:16,30.
Zwieńczeniem udanego dnia było zwycięstwo Powiatu Wejherowskiego w klasyfikacji generalnej zawodów. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom!


